Nabór do ZSOiZ

Zapraszamy do nas

REKRUTACJA

  Zapewniamy dojazd do szkoły z kierunków:

Pogorzela - Pępowo        Pogorzela - Borek Wlkp.


Harmonogram rekrutaji

 TERMINY REKRUTACJI 2023/2024

 

GWARANTUJEMY DOJAZD DO SZKOŁY
NA TRASIE BOREK WIELKOPOLSKI-POGORZELA,  PĘPOWO--POGORZELA

Wzór wniosku do szkoły dziennej pdf


Can't see this document? Click Me

 

Wzór wniosku do szkoły dziennej doc

 Kliknij na dole na link aby pobrać


Can't see this document? Click Me

 

oferta edukacyjna

 
Can't see this document? Click Me
 

Biblioteka

Biblioteka szkolna zwykle kojarzy się z najbardziej przyjaznym miejscem w szkole. Tutaj można uciec od codziennych kłopotów, znaleźć ukojenie w ciekawych książkach.

Nasza biblioteka jest miejscem, gdzie można uzyskać dostęp do informacji, gdzie można je opracowywać, korzystając z dostępnych narzędzi oraz pomocy nauczyciela bibliotekarza. Jest także miejscem elastycznym, które odpowiada na różnorodne potrzeby ucznia. Przygarniemy nawet najbardziej „zbłąkane dusze”.

     

Gabinet pedagoga

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”

Janusz Korczak

 

Miejsce pedagoga szkolnego znajduje się na styku społeczności uczniów, nauczycieli i rodziców.

Pedagog pełni rolę obiektywnego rzecznika praw ucznia, wspiera racjonalne rozwiązania trudności szkolnych i problemów osobistych, ukazuje możliwości budowania pozytywnych więzi.

Nie zastępuje rodziców  ani wychowawców, ale wspomaga ich w udzielaniu pomocy, korzystając ze współpracy specjalistów i instytucji wspierających szkołę i rodzinę.

  

Hala sportowa

„WYCHOWUJEMY POPRZEZ SPORT”

  „WYCHOWUJEMY POPRZEZ SPORT” - to uniwersalne hasło towarzyszy naszym szkolnym uczniom - sportowcom od wielu lat. Nauczyciele wychowania fizycznego ZSO i Z w Pogorzeli w różnych formach wdrażają tę ideę, starając się, aby korzyści z tego płynące dotyczyły całego środowiska lokalnego. W naszej szkole lekcje wychowania fizycznego są atrakcyjne i każdy znajdzie formę ruchu, która będzie dla niego odpowiednia i atrakcyjna. Pomimo panujących obostrzeń zapraszamy młodzież do udziału w zajęciach SKS i UKS. Proponowane zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona i tenisa są doskonałą odskocznią od nauki w szkole i praktycznej nauki zawodu.

Z uwagi na fakt, że najlepszą reklamą jest solidna rzetelna praca, staramy się aby nasza młodzież miała na co dzień możliwość korzystania z bazy sportowej.

Nie jest nam obca współpraca z innymi placówkami oświatowymi, samorządami na poziomie gminy, powiatu i województwa oraz innymi podmiotami.

          Nowa rzeczywistość i kolejne wyzwania powodują, że cały czas musimy się rozwijać. Notorycznie wzbogacamy bazę sportową i rekreacyjną. Poszukujemy nowatorskich rozwiązań. Stąd coraz większa oferta zajęć indywidualnych.

Staramy się realizować programy oświatowe w połączeniu z potrzebami
i oczekiwaniami naszych podopiecznych oraz środowiska lokalnego.

Wojciech P. Nowak

 

Sala nr 1

   

Sala nr 2

W sali lekcyjnej numer 2. tradycja i historia mieszają się z nowoczesnością. Tu poznasz historię państwa w którym mieszkasz -  historię Polski, dzieje państw, kontynentów na przestrzeni wieków. Będziesz korzystał z atlasów historycznych, map, tabletów oraz z nowoczesnych technik pracy na zajęciach jakie daje nam Tablica interaktywna Promethean. Tu również będziesz słuchał wykładów zaproszonych gości, będziesz uczestniczył w spotkaniach i zajęciach projektowych.

Ale klasa to nie tylko miejsce nauki, to również miejsce spotkań, rozwijania i zacieśniania przyjaźni klasowych, celebrowania małych szkolnych uroczystości. 

Klasa to fajne miejsce - zapraszam! Opiekun klasy Agnieszka Wolniak

      

Sala nr 5


Can't see this document? Click Me

Sala nr 6

  

Sala nr 13

Klasa 13 to sala informatyczna. Prowadzone są tam zajęcia dla uczniów uczęszczających do Technikum w Pogorzeli, kształcącego w zawodzie technik informatyk i technik logistyk. Sprzęt w sali jest najnowszej generacji, a uczniowie mogą korzystać z niego bez większych przeszkód. Opiekun sali często udostępnia również do testów uczniom sprzęt wypożyczony od firm, z którymi współpracuje. Najnowsze drukarki 3D, roboty, oprogramowanie sprawia, że zajęcia są ciekawe i rozwijają wyobraźnię uczniów. To tu uczeń może poznać nowinki techniczne i technologiczne, z którymi nie spotka się w innych placówkach. Duży nacisk kładzie się na nowe technologie, bo to przyszłość każdego z nas i trzeba wiedzieć jak się z nimi obchodzić. Uczniowie mogą również brać udział w projektach prowadzonych przez nauczyciela dotyczących programowania czy sztucznej inteligencji. Nauka programowania, tworzenia modeli trójwymiarowych, obsługa drukarek 3D, to tylko mała część tego czego uczą się uczniowie na zajęciach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

     

Sala nr 14

Sala nr 14 to sala matematyczna wyposażona nie tylko w tradycyjne pomoce dydaktyczne, ale także
 w nowe komputery stacjonarne, tablicę multimedialną oraz tablicę ActivPanel Cobalt Promethean.

       Poza tym prowadzone są w niej zajęcia z technikiem kryminalistyki w ramach innowacji pedagogicznej "Spotkania z kryminalistyką".

    

Sala nr 18

Empiryzm, kreatywność, odkrywczość!

Sala 18 (I piętro) Innowacyjna, interaktywna i nowoczesna pracownia – idealna dla kreatywnych uczniów, którzy są zainteresowani przedmiotami przyrodniczymi i pragną zdobywać wiedzę w najbardziej przystępny sposób. Pomoce dydaktyczne, takie jak laptopy, tablice interaktywne, tellurium, globusy  ułatwiają i uatrakcyjniają zdobywanie wiedzy
i umiejętności.

Szkoła przygotowuje zarówno swoich pracowników jak i uczniów na coraz bardziej cyfrowy świat przyszłości.

Wysoki poziom nauczania zapewnia zdanie matury, a lekcje są ciekawe i przyjemne dzięki sympatycznym nauczycielom, którzy zapewniają indywidualne podejście do ucznia.

        

Sala nr 24

Sala 24 mimo że nie jest typową pracownią chemiczną umożliwia nam wykonywanie bezpiecznych eksperymentów chemicznych. Zainteresowani uczniowie mają możliwość stać się "Młodymi eksperymentatorami". Każdego roku sala ta zyskuje nowe wyposażenie takie jak np. mobilna pracownia komputerowa czy ekran multimedialny. Korzystanie z tych nowoczesnych udogodnień niewątpliwie uatrakcyjnia prowadzenie zajęć.

 

   

  

Sala nr 27

Sala 27 pomieszczenie klimatyzowane, indywidualne miejsca pracy dla uczniów, szybkie łącze światłowodowe. Współpraca z Politechniką Poznańska w ramach programu "Czas zawodowców - Bis" (najlepsi specjaliści, najnowsza technologia). Przyjdź, sprawdź i zostań z nami aby doskonalić swoje umiejętności w świecie multimedialnym.

  

Sala nr 28

Kameralny charakter szkoły gwarantuje niepowtarzalną atmosferę i indywidualne podejście do każdego ucznia. Uczeń nie jest tylko numerem w dzienniku, lecz wyjątkową osobowością, której rozwój wspierany jest w naszej szkole na wielu płaszczyznach: intelektualnej, emocjonalnej i społecznej.

 Nowoczesna pracownia językowa umożliwia szybkie i skuteczne przyswajanie języków obcych z wykorzystywaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej.

 

Ciekawostki o szkole

Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła założone zostało w roku 2014 z inicjatywy dyrektora Jarosława Adamczaka i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Swoją działalność opiera na pracy społecznej członków. Celem stowarzyszenia jest między innymi: udzielanie pomocy społecznej,  działalność charytatywna, integracja i praca z młodzieżą aktywną społecznie, działalność na rzecz osób starszych. Stowarzyszenie, w ramach swojej działalności, prowadzi zajęcia fitness dla całej społeczności lokalnej. Realizując cele zawarte w statucie stowarzyszenie składa oferty na realizację zadań publicznych. Jednym z ostatnich przedsięwzięć był projekt MURALU, który zdobi otoczenie szkoły. Dużą popularnością cieszy się konkurs kulinarny „Pogorzelski Mastecheff”, który miał już sześć edycji.

Wśród członków stowarzyszenia nie brakuje ludzi z ideałami, pomysłami na wspólne działania oraz chętnych do bezinteresownej pomocy. Jesteśmy dumni, że nasze plany i założone cele znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości.

     

W naszej szkole stawiamy na zdrowie

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie mogą brać udział w zajęciach fitness prowadzonych przez instruktorkę. Ciekawostką jest to, że do udziału w zajęciach zapraszamy również rodziny uczniów szczególnie mamy, siostry czy babcie. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości uczestników.   

  

TECHNIK LOGISTYK

Zawód logistyk – przyszłość w zasięgu ręki.

Obecnie to jeden z najbardziej cenionych i pożądanych zawodów na rynku pracy!We współczesnym świecie ranga zawodu logistyka wzrasta. Dzieje się tak za sprawą rozwoju i globalizacji gospodarki.

Jeśli poszukujesz ciekawego, nowatorskiego kierunku nauczania - kierunku gwarantującego pracę dzięki wszechstronności kształcenia – to ta oferta jest dla Ciebie. Zostań specjalistą ds. logistyki.

   

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew

Licznik odwiedzin

019251012
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
9087
25550
34637
19027944
343995
1004964
19251012

Twoje IP: 100.26.176.111
Czas: 2024-07-23 17:21:05