Drzwi otwarte

4 i 5 marca br. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli otworzył swoje drzwi przed kandydatami i ich rodzicami. Liczni goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną dla młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2012/2013, ale przede wszystkim zaobserwować bogate życie Zespołu, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.

W każdej sali lekcyjnej przygotowano inną atrakcję, o czym informowały oryginalne szyldy wykonane przez maturzystów z technikum. Z punktu informacyjnego, gdzie Samorząd Uczniowski dokonywał prezentacji szkoły

w formie multimedialnej, „przewodnicy” kierowali zainteresowanych do poszczególnych klas tematycznych, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

Obok pracowni komputerowej z prezentacją osiągnięć technicznych znalazł się szkolny klub dobrego filmu oraz kącik muzyczny (tu wielu ujawniło swój talent w konkursie karaoke!), zaś studio urody oferowało niezłą zabawę podczas awangardowych stylizacji fryzur i modnego wizażu. Nie zawiedli się także amatorzy gier online i fotografii cyfrowej – dla nich szkolni informatycy przygotowali interesujące zabawy edukacyjne. Ponadto ciekawym punktem programu okazała się wystawa fotografii sprzed lat. Niecodziennym doświadczeniem było spotkanie z kryminalistyką – pokaz z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i metod. Poszukujący równie mocnych wrażeń mogli podziwiać „wybuchowe” doświadczenia chemiczne, a także „bombowe” militaria połączone z instruktażem pierwszej pomocy. Gimnazjalistom zainteresowanym zdobywaniem konkretnej profesji umożliwiono skorzystanie z poradnictwa zawodowego. Z kolei na hali sportowej dla osób aktywnych odbywał się turniej piłki siatkowej dla uczniów gimnazjów i reprezentacji klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Podczas Drzwi Otwartych w ZSOiZ w Pogorzeli nie było miejsca na nudę! Mury szkoły rozbrzmiewały wesołym gwarem: przybyła tu nie tylko młodzież gimnazjalna z rodzicami, ale także przedstawiciele władz gminnych, pracodawcy, absolwenci oraz mieszkańcy miasta, dla których organizatorzy przygotowali kawiarenkę i słodki poczęstunek oraz grochówkę z kotła.

Dzisiaj jest: Niedziela
20 Września 2020