Trening z mistrzem

Zawodniczki i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli mają niecodzienną okazję trenować wspólnie z zawodnikiem reprezentującym jego barwy, mistrzem świata weteranów Czesławem Roszczakiem, który właśnie wrócił z mitingu
w Wałbrzychu, gdzie zwyciężył w pchnięciu kulą i został najlepszym zawodnikiem imprezy.

Lekkoatletyka to królowa sportu, dlatego na dodatkowych zajęciach sportowych zachęcamy młodzież do uprawiania tej dyscypliny. Domeną naszego utytułowanego zawodnika są konkurencje rzutowe. Staramy się wykorzystać jego doświadczenie i umiejętności tak, aby młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania i osiągać sukcesy sportowe.

Opiekunowie klubu a zarazem nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli stawiają na potencjał tkwiący w młodzieży, jednocześnie nie zapominając o wykorzystaniu wszelkich dostępnych możliwościach szkoleniowych i organizacyjnych. Zajęcia, które odbywają się na szkolnych obiektach przyciągają coraz więcej chętnych.

Obecnie priorytetem klubu jest przeszkolenie młodzieży pod katem Mistrzostw Polski Weteranów w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość i Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Weteranów w Rzutach, które odbędą się 9 czerwca 2012 r. UKS „Olimpijczyk” Pogorzela jest głównym organizatorem tej imprezy, jego młodzi członkowie stanowią najważniejsze ogniwo w przygotowaniu i przeprowadzeniu tych zawodów.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018