Jasełka w Kościele

Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie.

Zapominają o tym, że – najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu.

Lecz Tobie nie wolno o tym zapomnieć.

Zapamiętaj mój sekret: „Dobrze się widzi tylko sercem”.

Słowa te stanowiły główne przesłanie tegorocznych Jasełek z Małym Księciem, które młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli przedstawiła dwukrotnie: 22.12.2011 w szkole podczas spotkania opłatkowego oraz 29.01.2012 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła dla mieszkańców miasta i okolic.

W inscenizacji oprócz scen bożonarodzeniowych pojawił się Mały Książę z powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, który swoją postawą, filozoficznymi pytaniami oraz stwierdzeniami przekazał nam, że „w życiu liczy się tylko miłość”. Występujący unaocznili również widzom problemy współczesnego człowieka, jakimi są notoryczny BRAK CZASU oraz istnienie ZŁA. Dzieci, młodzież, dorośli - wszyscy zajęci są tylko sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają uwagi na bożonarodzeniową szopkę i Jezusa.

Szczególnego wydźwięku nabrało przedstawienie w murach świątyni, gdzie okazały i piękny żłóbek stanowił tło występów, głośna muzyka rockowa przeplatała się z lirycznymi kolędami, zaś powaga miejsca skłaniała do zadumy nad znaczeniem Boga i miłości w życiu oraz miejscem dziecka w hierarchii wartości. Nie zabrakło również opłatka, którym uczniowie ZSOiZ podzielili się z zebranymi w pogorzelskim kościele.

Oryginalny scenariusz, oprawa muzyczna i wykorzystanie nowoczesnych technologii cyfrowych twórczo się przeplatały z wątkami biblijnymi i literackimi. Za takie przygotowanie występu - młodzieży wraz z opiekunem p. Barbarą Roszak – publiczność biła gromkie brawa, zaś piękne podziękowania złożył ks. proboszcz Dariusz Bandosz.

Dzisiaj jest: Niedziela
24 Marca 2019