Wiem co jem


Wiem, co jem – takie hasło, propagujące zdrowe nawyki żywieniowe, przyświecało organizatorom Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Żywieniowej, który w miniony czwartek odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Wystartowały w nim 4-osobowe drużyny reprezentujące 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu gostyńskiego.

Ważnym wstępem do kulinarnych zmagań były warsztaty, które przeprowadziła dla uczniów dr inż. Jolanta Mikołajczak – adiunkt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wiedza i aktywność uczniów premiowane były punktami wliczanymi do ogólnej klasyfikacji.

  – Zajęcia dotyczyły zasad prawidłowego żywienia, roli składników odżywczych w organizmie, a także umiejętności odczytywania informacji żywieniowej i zdrowotnej na opakowaniu produktu spożywczego – informuje Małgorzata Jasik, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu. – Omawiana była również rola wapnia w ustroju – bardzo ważnego składnika, który w okresie biologicznego rozwoju człowieka decydująco wpływa na formowanie masy kostnej.

  Następnie drużyny przystąpiły do zasadniczej rywalizacji, polegającej na przygotowaniu sałatki według własnego przepisu – respektującego zasady racjonalnego żywienia. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze zespoły po podsumowaniu punktów, które uczestnicy uzyskali za walory smakowe, zdrowotne i estetyczne potraw oraz za aktywność podczas warsztatów. Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, II miejsce wywalczył Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, a na III pozycji uplasował się Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu.

  Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe z rąk wicestarosty gostyńskiego, Janusza Sikory, i burmistrza Pogorzeli, Piotra Curyka. Doceniono trud wszystkich zaangażowanych uczniów, wręczając każdemu uczestnikowi dyplom i specjalne podziękowanie przygotowane przez gostyński sanepid, który był głównym organizatorem konkursu.

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak

Licznik odwiedzin

004915861
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
4674
4498
42261
4838406
150629
231792
4915861

Twoje IP: 54.221.145.174
Czas: 2019-06-24 22:19:40

Zakończenie roku szkolnego

21.06.2019 - 08:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big