Egzaminy zawodowe - ważna informacja dla zdających

Obostrzenia sanitarne związane z egzaminem zawodowym

organizowanym w okresie epidemii

(obostrzenia dotyczą wszystkich przystępujących w sesji I-II 2021)

Aktualizacja z dn. 28.12.2020 r.

1. Na egzamin może przyjść osoba wyłącznie zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę COVID-19.
  2. Na egzamin nie może przyjść osoba, która przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych lub sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. Jeżeli osoba przystępująca do egzaminu objęta jest 10-dniową kwarantanną, nałożoną w związku z powrotem z zagranicy, to może przyjść na egzamin pod warunkiem, że nie ma u niej objawów wskazujących na chorobę COVID-19.
  3. Zdającym nie wolno w dniu egzaminu wnosić na teren szkoły lub do ośrodka egzaminacyjnego zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek, torebek.
  4.  Na egzaminie każdy zdający korzysta wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych (nie wolno pożyczać długopisów, kalkulatorów i innych wymaganych przyborów). Należy pamiętać o obowiązku posiadania długopisu z czarnym wkładem/tuszem.
  5. Każdy zdający podpisuje dokument dotyczący obecności i fakt odbycia instruktażu wyłącznie własnym długopisem.
  6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Jeżeli ktoś czuje taką potrzebę, przynosi na egzamin wodę we własnej butelce.
  7. Czekając na wejście do szkoły lub sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (minimum 1,5 m) i mają zasłonięte usta i nos maseczką, ewentualnie przyłbicą – jeżeli dana osoba ze względów zdrowotnych nie może używać maseczki (każdy zaopatruje się w maseczkę lub przyłbicę we własnym zakresie). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, i dotyczy wszystkich osób zaangażowanych w egzamin (także członków zespołów nadzorujących, asystentów i egzaminatorów).
  8. Podczas wchodzenia zdających do sal egzaminacyjnych zespół nadzorujący może prosić o odsłonięcie twarzy w celu potwierdzenia tożsamości zdających (obowiązuje jednak w takiej sytuacji odstęp minimum 1,5 m).
  9. Przed wejściem do sali egzaminacyjnej odbędzie się losowanie miejsc, które przeprowadzi przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego (zdający nie dotykają numerków znajdujących się w koszyku).
  10. 10.  Zdający może (choć nie musi – wybór należy do niego) zdjąć maskę lub przyłbicę po zajęciu miejsca egzaminacyjnego. Jednak zobowiązany jest ponownie zakrywać nos i usta w następujących sytuacjach:

– gdy podchodzi do niego nauczyciel, by odpowiedzieć na zadane pytanie;

– gdy musi skorzystać z toalety (sytuacja wyjątkowa);

– gdy podchodzi do niego egzaminator na części praktycznej;

– gdy kończy pracę i wychodzi z sali.

Zdający nie dotykają dłonią okolic ust, nosa i oczu.

1. Podczas egzaminu w szkole lub ośrodku egzaminacyjnym mogą przebywać wyłącznie zdający; nie wolno wchodzić rodzicom, kolegom/koleżankom, kierowcom czy innym osobom postronnym.
  2. Po zakończeniu egzaminu nie wolno łączyć się w grupy (ewentualne dyskusje na temat egzaminacyjnych odczuć i wrażeń proszę prowadzić później przez telefon lub Internet).

Dzisiaj jest: Sobota
16 Stycznia 2021