XVII Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy w ZSOiZ w Pogorzeli

25 listopada 2019 r. już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, który był współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Gostyńskiego.

Zadanie publiczne zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła przy wydatnym wsparciu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz Rady Rodziców działającej przy szkole. Realizacja konkursu miała miejsce na terenie ZSOiZ w Pogorzeli. Osoby zaangażowane przy konkursie to członkowie Stowarzyszenia Nowoczesna Szkoła oraz nauczyciele, uczniowie ZSOiZ w Pogorzeli.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych klas ponadpodstawowych. Celem konkursu jest między innymi: rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji; motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym; promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz nauk matematyczno-przyrodniczych.

Konkurs jest oceniany w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Maciej Konieczny ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach, drugie miejsce zajął Kamil Brdys z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie, a na miejscu trzecim uplasował się Paweł Musiał ze Szkoły Podstawowej w Szelejewie.
W II kategorii najlepszy okazał się Mikołaj Foltynowicz, następnie Damian Zielonka i Nikodem Grobelny – uczniowie klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Laureaci z rąk  Burmistrza Pogorzeli Pana Piotra Curyka i Dyrektora Zespołu Szkół Pana Jarosława Adamczaka otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy i osoby zainteresowane konkursem matematyczno- przyrodniczym zapraszamy do udziału za rok!

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
31 Marca 2020
Imieniny obchodzą
Amos, Balbina, Beniamin, Dobromira,
Gwidon, Kirył, Korneli, Kornelia

Do końca roku zostało 276 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

006591853
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
1560
1727
3287
6522631
152485
141525
6591853

Twoje IP: 3.226.243.36
Czas: 2020-03-31 14:15:42

Zakończenie roku szkolnego

26.06.2020 - 08:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big