VI Turniej Klas Policyjnych w Jarocinie

Po raz szósty drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli uczestniczyła w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkania z Kryminalistyką” w Turnieju Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji.

Był przede wszystkim wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju. Przedsięwzięcie to odbywało się pod Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki.

Rozpoczęcie Turnieju poprzedzone zostało uroczystą zbiórką z okazji odsłonięcia obelisku ku czci funkcjonariuszy Policji Państwowej Ziemi Jarocińskiej zamordowanych przez okupantów.

Turniej, który w tym roku po raz trzeci odbył się w formule dwudniowej, rozpoczął się od konkurencji strzeleckiej, która odbyła się w strzelnicy KPP w Jarocinie. Następnie trzyosobowe drużyny ze szkół, które mają podpisaną Umowę Partnerską z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Były to: tor przeszkód, rzut granatem, pierwsza pomoc przedmedyczna, w której ocenie podlegało: zabezpieczenie miejsca wypadku, czynności wezwania pomocy, bezpieczeństwo ratowników, ocena stanu poszkodowanego i udzielenie pomocy.

Po zakończeniu jarocińskich konkurencji drużyny wraz z opiekunami udały się do Żerkowa, gdzie mieli zapewniony nocleg i inne atrakcje. Na miejscu, w późnych godzinach wieczornych musieli się zmierzyć z jeszcze jedną konkurencją – nocny tor przeszkód. Podczas jego pokonywania mieli do wykonania siedem zadań, m.in. strzelanie do celu
w ciemnościach, przeciąganie się na linie, układanie specjalnie przygotowanej piramidy z kul, czy przeciągnięcie pojazdu na linie.

Uczniowie naszej szkoły chociaż nie należą do klasy policyjnej uczestniczą w zawodach od samego początku, aby rywalizować z innymi drużynami i zdobywać nowe umiejętności, wymieniać się doświadczeniami z kolegami z klas mundurowych. Mieli na to okazję wraz z opiekunami podczas wieczornego ogniska i na kręgielni oraz podczas wymienionych wcześniej konkurencji.

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Asteria, Bernard, Bogdan, Borys,
Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec,
Prochor, Wierzchosław

Do końca roku zostało 144 dni.
Zodiak: Lew

Licznik odwiedzin

007676245
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
2297
11341
102310
7490018
122957
408179
7676245

Twoje IP: 3.226.245.48
Czas: 2020-08-10 05:50:07

Zakończenie roku szkolnego

26.06.2020 - 08:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big