WARSZTATY DZIENNIKARSKIE NA UAM W POZNANIU

Jak stanąć przed kamerą, jak nagrać i zmontować dźwięk oraz obraz, czym jest radiowy kalambur - tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie z ZSOiZ w Pogorzeli podczas Dnia Dziennikarza 11 kwietnia 2019 r.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizował dziennikarskie warsztaty, a przy okazji zachęcał młodzież do wyboru tego kierunku studiów. W tym roku projekt odbył się w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Uczniowie podczas warsztatów mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy  dziennikarzy w profesjonalnie urządzonych studiach: radiowym, telewizyjnym i prasowym, gdzie próbowali swych sił podczas tworzenia własnych informacji prasowych, stand up’ów, newsów telewizyjnych i radiowych, a także… teledysku! Dzień Dziennikarza cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony licealistów, ale również studentów, którzy w tym dniu obejmują opieką młodszych kolegów.

Dzień Dziennikarza adresowany jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest zapoznanie się ze specyfiką pracy dziennikarzy i poznanie funkcjonowania redakcji: prasowej, telewizyjnej i radiowej.  Dla uczestników przygotowano warsztaty kreatywne  prowadzone przez wykładowców i studentów WNPiD oraz przedstawicieli branży medialnej. Wyjazd naszych uczniów odbył się w ramach doradztwa zawodowego pod opieką szkolnego doradcy zawodowego p. Barbary Roszak oraz  p. Grażyny Wachowiak.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2019