Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu

W ramach innowacji pedagogicznej „Spotkania z kryminalistyką” 17 kwietnia 2023 r. młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odwiedziła po raz kolejny Komendę Powiatową Policji w Gostyniu. Byli to uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. Podobnie jak w poprzednich latach grupa miała okazję zapoznać się z pracą funkcjonariuszy policji, w szczególności technika kryminalistyki. Podczas tego spotkania aspirant sztabowy Rafał Molicki zapoznał młodzież ze sposobami zbierania i zabezpieczania śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu zdarzenia. Dokładnie mogli przyjrzeć się sprzętom używanym przez techników, czyli wyposażeniu ich specjalnych walizek.

Podczas wycieczki odwiedzili Salę Odpraw; dyżurkę, gdzie doświadczeni policjanci zapewniają stały, trwający przez całą dobę kontakt społeczeństwa z policją; Wydział Prewencji – Zespół ds. Wykroczeń Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii; Wydział Kryminalny; Wydział Ruchu Drogowego, w którym zostały im przybliżone przepisy dotyczące bezpieczeństwa i pierwszeństwa na pasach, jeśli chodzi o pieszych, osoby na rowerze i na hulajnogach.

Podczas całej wizyty na komendzie towarzyszył nam aspirant sztabowy Jarosław Godniak, który przeprowadził także pogadankę na temat pracy policjanta i jakie wymagania należy spełnić, żeby służyć w policji.

29 Maja 2024
Bogusława, Maksymilian, Maria