Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy w ZSOiZ w Pogorzeli

Już po raz osiemnasty 14 kwietnia 2023 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, który był współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Gostyńskiego. Można powiedzieć, że osiągnął pełnoletność. Zadanie publiczne pod tytułem „Wsparcie i organizacja wartościowych przedsięwzięć edukacyjnych, dydaktycznych i wychowawczych (szkolenia, wykłady, konkursy itp.)” zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła przy wydatnym wsparciu przez Powiat Gostyński, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz Radę Rodziców działającą przy szkole. Realizacja konkursu miała miejsce na terenie ZSOiZ w Pogorzeli. Osoby zaangażowane przy konkursie to członkowie Stowarzyszenia Nowoczesna Szkoła oraz nauczyciele ZSOiZ w Pogorzeli.

 

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych klas ponadpodstawowych. Celem konkursu jest między innymi: rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji; motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym; promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz nauk matematyczno-przyrodniczych.

Konkurs składa się z pięciu części (chemia, matematyka, fizyka, biologia, geografia). Każda część to test wyboru składający się z 20 pytań i trzech odpowiedzi, z których jedna jest poprawna.

W przerwach miedzy poszczególnymi częściami i w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy mogli zwiedzić szkołę, bibliotekę i salę gimnastyczną.

Konkurs jest oceniany w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Jan Peda ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu, drugie miejsce zajął Marceli Matysiak z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie, a na miejscu trzecim uplasował się Jakub Nowak, tak jak zwycięzca,  ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu. W II kategorii najlepsza okazała się Aleksandra Siekierkowska, następnie Bartosz Sieński i Maciej Gabryelczyk – uczniowie klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Laureaci z rąk  Burmistrza Pogorzeli Pana Piotra Curyka i Dyrektora Zespołu Szkół Pana Jarosława Adamczaka otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy i osoby zainteresowane konkursem matematyczno- przyrodniczym zapraszamy do udziału za rok!

 

Beata Mazurek

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
18 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Licznik odwiedzin

018288547
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
73923
80527
154450
17956778
386494
205457
18288547

Twoje IP: 44.220.44.148
Czas: 2024-06-18 21:57:57