I TY MOŻESZ ZOSTAĆ INŻYNIEREM

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ INŻYNIEREM

Tytułowy projekt jest realizowany przez Powiat Gostyński w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt ten będzie realizowany również w Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli w roku szkolnym 2008/2009 i w 2009/2010.  W ramach projektu zaplanowano zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla klas I i II w celu wyrównania występujących dysproporcji edukacyjnych oraz zajęcia dodatkowe dla klas maturalnych mające na celu pogłębienie kompetencji kluczowych i zawodowych uczniów. Celem głównym projektu jest podwyższenie poziomu kompetencji uczniów do podejmowania dalszej aktywności edukacyjnej i zawodowej oraz jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Gostyńskim. Projekt realizowany jest w ramach Narodowej Strategii Spójności KAPITAŁ LUDZKI, PRIORYTET IX: ROZWÓJ WYKSZTAŁCENIA I KOMPETENCJI W REGIONACH, DZIAŁANIE: 9.2 PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI I JAKOŚCI SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO. Uczniowie technicznych klas uczęszczają na zajęcia dodatkowe w celu podwyższenia kompetencji zawodowych w zawodach technik ekonomista, technik informatyk, technik agrobiznesu. Celem projektu jest również podniesienie poczucia pewności siebie i samoakceptacji, przygotowanie do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, udziału i integracji w życiu społecznym , uzyskania wyższych wyników maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Zajęcia w szkole realizowane są z wykorzystaniem aktywnych metod nauczania. W celu podniesienia atrakcyjności prowadzonych zajęć zakupiono komplety dydaktyczne w postaci: tablicy interaktywnej, rzutnika multimedialnego, zestawu komputerowego z oprogramowaniem, białych tablic magnetycznych oraz pakietu multimedialnego Edu Rom.

 

Opis zajęć prowadzonych w I, II oraz IV klasach Techników.

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze - porozumiewanie w języku ojczystym.

Zajęcia obejmują tematykę z zakresu materiału z języka polskiego. Treści nauczania są realizowane na poziomie podstawowym. Odbywają się w dwóch grupach w ramach jednej dodatkowej godziny tygodniowo. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku. W sumie zrealizowanych zostanie 128 godzin w ciągu 64 tygodni.

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze - porozumiewanie w językach obcych.

Zajęcia wyrównawcze z języków obcych obejmują nauczanie z języka niemieckiego i języka angielskiego. Została utworzona jedna grupa uczniów. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.

Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze - rozwój kompetencji matematyczno – przyrodniczych

Zajęcia realizują program wyrównawczy z przedmiotu matematyka na poziomie podstawowym. Została utworzona jedna grupa uczniów. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze – rozwój kompetencji informatycznych.

Zajęcia obejmują cykl przedmiotów informatycznych w zakresie ich nauczania na poziomie podstawowym. Została utworzona jedna grupa uczniów technikum. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe - porozumiewanie w języku ojczystym

Zajęcia obejmują tematykę z zakresu materiału z języka polskiego. Treści nauczania są realizowane na poziomie rozszerzonym. Odbywają się w dwóch grupach w ramach jednej dodatkowej godziny tygodniowo. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku. Zajęcia dodatkowe - porozumiewanie w językach obcych

Zajęcia dodatkowe z języków obcych obejmują nauczanie z języka niemieckiego i języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Dla każdego przedmiotu została utworzona jedna grupa uczniów. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.

Zajęcia dodatkowe - rozwój kompetencji matematyczno – przyrodniczych

Zajęcia realizują program dodatkowy z przedmiotu matematyka na poziomie rozszerzonym. Została utworzona jedna grupa uczniów. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.

Zajęcia dodatkowe - rozwój kompetencji informatycznych

Zajęcia realizowane są z przedmiotu technologia informacyjna. Program nauczania jest realizowany na poziomie rozszerzonym. Została utworzona jedna grupa uczniów. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.

Zajęcia dodatkowe w celu podwyższenia kompetencji zawodowych w zawodzie technik ekonomista

Zajęcia obejmują cykl przedmiotów ekonomicznych w zakresie ich nauczania na poziomie rozszerzonym. Została utworzona jedna grupa uczniów technikum. Dodatkowa godzina jest realizowana raz w tygodniu. Czas realizacji przewidujemy od września 2008 roku do kwietnia 2010 roku.


Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
29 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja

Do końca roku zostało 217 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Licznik odwiedzin

017891273
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
1797
6222
9067
17858941
194677
172611
17891273

Twoje IP: 3.229.117.191
Czas: 2024-05-29 05:41:41