SZKOŁA NOWYCH TECHNOLOGII

Szkoła Nowych Technologii

 

Projekt Szkoła Nowych Technologii jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. Organizatorami projektu są partnerzy strategiczni: firma Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Projekt będzie realizowany od października 2011 do maja 2012r. W projekcie uczestniczy 15 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk i 15 uczniów liceum ogólnokształcącego oraz 4 nauczycieli ZSOiZ w Pogorzeli.

Szkoła Nowych Technologii to niepowtarzalna szansa dla uczniów:

     - szkolenia z najnowszych technologii – Windows Phone, HTML 5, Kinect, Windows Live,

     - bezpłatny dostęp legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystając z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phon, Dev Tools),

    - założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach,

    - możliwość wzięcia udziału w konkursie technologicznym dla młodzieży.

W ramach projektu Szkoła Nowych Technologii 20 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbyło się pierwsze szkolenie dotyczące nowych technologii informatycznych. Szkolenie prowadzone przez Pana Krzysztofa Borowiaka, trenera firmy Microsoft, skierowane zostało do technikum informatycznego i liceum ogólnokształcącego. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem i zebrało pochlebne opinie samych zainteresowanych, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych spotkań.

Szkolenie poświęcone było między innymi:

     - programowaniu Windows Phone,

     - HTML 5,

     - usługom Live,

     -  programowaniu Microsoft Kinekt,

     -  tworzeniu nowoczesnych stron internetowych.

Uczestnicy projektu otrzymali bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania DreamSpark, w szczególności do narzędzi developerskich, które umożliwią im założenie konta w MarketPlace dzięki któremu będą mogli wcielić w życie swoje pomysłowe aplikacje z korzyściami finansowymi.

Dzięki firmie Microsoft możemy mówić o współpracy z Politechniką Poznańską, która udostępniła każdemu uczestnikowi warsztatów konta w usłudze hostingowej StudentLive.

Udział w projekcie umożliwia rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, którzy mogą zgłosić swoją pracę do konkursu technologicznego dla młodzieży „High School Tech Hero”.

Wspieranie tej inicjatywy przez nauczycieli zaangażowanych w projekt pozwala na zapoznania się z metodami i narzędziami TIK wzbogacającymi lekcje i uczącymi twórczego, otwartego myślenia poprzez zastosowanie w praktyce szkolnej m.in.: programów DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy, internetowych platform edukacyjnych, co dowodzi, że ZSOiZ w Pogorzeli śledzi nowoczesne trendy w edukacji. Na nowoczesnym sprzęcie jaki posiada szkoła można prowadzić atrakcyjne dla ucznia zajęcia.

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież oraz kadra nauczycielska uzyskuje dostęp do najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

To bardzo nowoczesna forma wspierania edukacji, która stwarza uczniom naszej szkoły szanse rozwoju i dobrze przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie opartym na wiedzy.

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Zodiak: Lew

Licznik odwiedzin

019251153
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
9228
25550
34778
19027944
344136
1004964
19251153

Twoje IP: 100.26.176.111
Czas: 2024-07-23 18:41:51