SZKOŁA NOWYCH TECHNOLOGII

Szkoła Nowych Technologii

Projekt Szkoła Nowych Technologii jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, znanego w Polsce pod lokalną nazwą Partnerstwo dla przyszłości. Organizatorami projektu są partnerzy strategiczni: firma Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Projekt będzie realizowany od października 2011 do maja 2012r. W projekcie uczestniczy 15 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk i 15 uczniów liceum ogólnokształcącego oraz 4 nauczycieli ZSOiZ w Pogorzeli.

Szkoła Nowych Technologii to niepowtarzalna szansa dla uczniów:

- szkolenia z najnowszych technologii – Windows Phone, HTML 5, Kinect, Windows Live,

- bezpłatny dostęp legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich (m.in. dostęp do programu DreamSpark: korzystając z niego uczeń może pobrać potrzebne oprogramowanie (Windows Phon, Dev Tools),

- założyć konto w MarketPlace i zarabiać na swoich pomysłach,

- możliwość wzięcia udziału w konkursie technologicznym dla młodzieży.

W ramach projektu Szkoła Nowych Technologii 20 stycznia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbyło się pierwsze szkolenie dotyczące nowych technologii informatycznych. Szkolenie prowadzone przez Pana Krzysztofa Borowiaka, trenera firmy Microsoft, skierowane zostało do technikum informatycznego i liceum ogólnokształcącego. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem i zebrało pochlebne opinie samych zainteresowanych, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych spotkań.

Szkolenie poświęcone było między innymi:

- programowaniu Windows Phone,

- HTML 5,

- usługom Live,

-  programowaniu Microsoft Kinekt,

-  tworzeniu nowoczesnych stron internetowych.

Uczestnicy projektu otrzymali bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania DreamSpark, w szczególności do narzędzi developerskich, które umożliwią im założenie konta w MarketPlace dzięki któremu będą mogli wcielić w życie swoje pomysłowe aplikacje z korzyściami finansowymi.

Dzięki firmie Microsoft możemy mówić o współpracy z Politechniką Poznańską, która udostępniła każdemu uczestnikowi warsztatów konta w usłudze hostingowej StudentLive.

Udział w projekcie umożliwia rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, którzy mogą zgłosić swoją pracę do konkursu technologicznego dla młodzieży „High School Tech Hero”.

Wspieranie tej inicjatywy przez nauczycieli zaangażowanych w projekt pozwala na zapoznania się z metodami i narzędziami TIK wzbogacającymi lekcje i uczącymi twórczego, otwartego myślenia poprzez zastosowanie w praktyce szkolnej m.in.: programów DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy, internetowych platform edukacyjnych, co dowodzi, że ZSOiZ w Pogorzeli śledzi nowoczesne trendy w edukacji. Na nowoczesnym sprzęcie jaki posiada szkoła można prowadzić atrakcyjne dla ucznia zajęcia.

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież oraz kadra nauczycielska uzyskuje dostęp do najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.

To bardzo nowoczesna forma wspierania edukacji, która stwarza uczniom naszej szkoły szanse rozwoju i dobrze przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie opartym na wiedzy.

28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,