EUROFACHOWIEC

EUROFACHOWIEC NA NOWOCZESNYM RYNKU PRACY

O projekcie

Celem projektu „Eurofachowiec - na nowoczesnym rynku pracy” jest podniesienie jakości kształcenia w 4 szkołach zawodowych z terenu województwa wielkopolskiego.

Dzięki wdrożeniu programów rozwojowych w wybranych do projektu szkołach poprawi się efektywność kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych, w tym z j. angielskiego, fizyki, kompetencji miękkich i przedsiębiorczości, a także zasad zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo dzięki doradztwu zawodowo-edukacyjnemu uczniowie zostaną lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy. W ramach tego zadania każdy z uczniów uczestniczących w projekcie będzie miał indywidualne sesje z doradcą zawodowym poprzedzone serią testów sprawdzających predyspozycje zawodowe.

Dzięki zaimplementowaniu innowacyjnych metod nauczania i pomocy dydaktycznych system edukacji w szkołach uczestniczących w projekcie zostanie dostosowany do potrzeb uczniów i wyzwań gospodarki opartej na wiedzy.

Wartością dodaną projektu będzie zwiększenie liczby szkół wyposażonych w innowacyjne pomoce dydaktyczne, tj. zestawy wspomagające naukę fizyki (SONDY), komputer obsługujący urządzenie SONDa, gry interaktywne i gry symulacyjne, kursy e-learningowe.

Cel główny projektu: Podniesienie do końca lipca 2012 efektywności kształcenia w 4 szkołach zawodowych.

Szkoły w Wielkopolsce uczestniczące w projekcie:

1.    ZSOŚ w Lesznie

2.    ZSOiZ w Pogorzeli

3.    ZSE w Poznaniu

4.    ZSZ w Wolsztynie

Działania w projekcie:

1.    Organizacja i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z zakresu fizyki.

2.    Organizacja i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z przedsiębiorczości.

3.    Organizacja i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego metodą blended learning.

4.    Organizacja i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z kompetencji miękkich.

5.    Organizacja i prowadzenie doradztwa zawodowego i edukacyjnego.

6.    Opieka psychologiczno-doradcza dla osób niepełnosprawnych.

7.    Organizacja i prowadzenie zajęć z zielonej edukacji.

Dzisiaj jest: Wtorek
18 Czerwca 2024