Programuj u siebie

Projekt Programuj u siebie

Z radością informujemy, że w naszej szkole rozpoczynamy realizację projektu „Programuj u siebie” finansowanego przez Fundację PZU i realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Talent.

Głównym działaniem w ramach projektu będą cotygodniowe zajęcia pozalekcyjne z parogramowania dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (http://talent.edu.pl/blog/kategoria/programuj-u-siebie/).

Szczegółowe informacje na temat projektu podane będą na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w dniu 29.09.2016 r. Na spotkanie zapraszamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli i wszystkie osoby zainteresowane rozwojem umiejętności programowania.

Karolina Antkowiak

Spotkanie informacyjne

29 września 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbyło się spotkanie informacyjne rozpoczynające projekt „PROGRAMUJ U SIEBIE” finansowanego przez Fundację PZU i realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Talent.

Projekt jest kierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu informatyki i programowania.

Na terenie naszej szkoły powstał jeden z ośmiu ośrodków programowania w Polsce. Spotkanie informacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim około 90 osób. Koordynatorką i prowadzącą zajęcia w ramach projektu w naszej szkole jest pani Karolina Antkowiak, która na spotkaniu przedstawiła założenia, cele i omówiła szczegóły projektu. Zajęcia będą prowadzone od początku października w wymiarze 2 godzin lekcyjnych tygodniowo.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Talent pod adresem http://talent.edu.pl/blog/kategoria/programuj-u-siebie/, jak i u prowadzącej zajęcia.

Zajęcia z projektu

Zajęcia z projektu odbywaja się raz w tygodniu w czasie 2 godzin. Biora w nich udział uczniowie klasy 4 TI. Na zajęciach ucza sie programowania w Turbo Pascalu oraz C++.

Konkursy w ramach projektu

15 stycznia 2017 r. odbyła się pierwsza runda lokalnego konkursu w ramach projektu.

28 marca 2017 r. odbyła  się druga runda lokalnego konkursu w ramach projektu

1 kwietnia 2017 r. odbędzie się konkurs ogólnopolski pierwsza runda.

22 kwietnia odbędzie się druga runda konkursu ogólnopolskiego.

Zajęcia w ramach wolontariatu

W ramach projektu Programuj u Siebie odbyły się zajęcia wolontariatyjne, które poprowadził uczeń Kacper Praczyk bioracy udział w projekcie dla nowych zainteresowanych programowaniem osób.

Spotkanie podsumowujace projekt

8 czerwca 2017 r w ZSOiZ w Pogorzeli odbyło się spodkanie podsumowujace projekt "Programuj u siebie".

W ramach projektu „Programuj u Siebie”, realizowanego we współpracy z Fundacją PZU, w okresie od września 2016 do czerwca 2017, w 8 ośrodkach w różnych regionach Polski, odbywają się zajęcia pozalekcyjne rozwijające myślenie algorytmiczne i umiejętności programowania. Dla uczniów przygotowane zostały także konkursy lokalne oraz konkursy ogólnopolskie z zadaniami programistycznymi o różnym stopniu trudności.

28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,