Walentynki

10 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli odbył się koncert walentynkowy, w którym wystąpili uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego. Po pierwszej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna zgromadziła się na holu, by móc obejrzeć występ młodzieży.

Przedstawienie rozpoczęło się przemówieniem narratorów, którzy snuli refleksję nad istotą miłości i potrzebą obchodzenia 14 lutego – Dnia Zakochanych. Następnie wystąpiła para zakochanych prowadząca dialog, w którym dziewczyna wyraża swoją niepewność, co do tego, czy chłopak ją naprawdę kocha. Rozmowa ta, przepełniona zabawnymi kwestiami, wywołała masę śmiechu wśród zgromadzonych. Podczas występu nie zabrakło również Julii na balkonie, która opowiada  o miłości, jakiej doznała – miała gorzki smak.

Podchodzi do niej sfrustrowany chłopak. Wściekły i rozżalony wykrzykuje jej wszystkie wady i przykrości, które spotkały go z jej strony. Mimo to ciągle ją kocha i nie potrafi przestać.

Na zakończenie narratorzy, w imieniu Samorządu Uczniowskiego, życzyli wszystkim zgromadzonym: dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz koleżankom i kolegom, aby dzień 14 lutego nie był komercyjnym świętem zdominowanym przez środki masowego przekazu, lecz by potrafili w tym dniu powiedzieć bliskiej osobie: „lubię Cię, kocham, uwielbiam…”.

W swoich życzeniach nie zapomnieli również wspomnieć o odpoczynku i miłości podczas trwania ferii zimowych, które właśnie się rozpoczynają. Słowami, które stanowiły podsumowanie były zdania:

„Aby w sercach naszych narodziła się miłość! I tego właśnie Wam życzymy!”.

Tego dnia można było posłuchać również piosenek o tematyce miłosnej, które zostały wykonane na gitarze oraz zaśpiewane przez uczniów klas licealnych. Wnętrze budynku ZSOiZ w Pogorzeli zostało przystrojone w tym dniu oryginalnymi dekoracjami, a wśród młodzieży i dorosłych dominował pogodny i serdeczny nastrój. Całe przedstawienie o zabarwieniu humorystycznym, przeplatane liryczno-rockowymi utworami muzycznymi i piękne stroje o żywej kolorystyce, które przyodziała młodzież, bardzo pozytywnie wpłynęły na odbiór całości i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Nad przygotowaniem młodzieży oraz przebiegiem występu czuwała Pani Barbara Roszak – opiekun Samorządu Uczniowskiego, za co społeczność szkolna serdecznie dziękuje.

22 Maja 2024
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,