Andrzejki

Tegoroczne andrzejki, przygotowane przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, odbiegały nieco od poprzednich.

Dekoracja i efekty, takie jak np. kolorowe światła czy biały dym tworzyły niezwykły klimat. Na mroczny wystrój duży wpływ miała specjalna „Jaskinia Wróżb”, ogromny alfabet runiczny zakrywający w zupełności dostęp światła oraz ciemne materiały. Na szczególną uwagę zasługiwały wspaniałe, przyciągające uwagę stroje. Nie zabrakło również ochrony. Byli to chłopcy w czarnych strojach pilnujący porządku. Uczniowie pełniący rolę wróżbitów naprawdę mieli co robić. Podczas każdej przerwy między lekcjami w naszej jaskini robiło się naprawdę tłoczno. Każdy chciał bowiem dowiedzieć się, co czeka go w niedalekiej przyszłości oraz jaka runa może przynieść mu szczęście. Dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również nauczycieli i pracowników szkoły, cieszyły się runy celtyckie, które można było kupić po symbolicznej cenie. Poza literami alfabetu runicznego można było także nabyć runy, które miały dopomóc między innymi w: owocnej nauce, zdaniu matury, dobrych relacjach z szefem, miłości, ochronie naszego samochodu, porządku na biurku, schudnięciu czy nawet poprawie życia uczuciowego. Te ostatnie zostały sprzedane najszybciej. Można było także nabyć runę, na której znajdowała się pierwsza litera naszego imienia lub bliskiej nam osoby. Zysk ze sprzedaży zasilił konto Samorządu Uczniowskiego i zostanie wykorzystany na jego działalność.

Całe przedsięwzięcie odbyło się pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani profesor Barbary Roszak.

2 Maja 2024
Anatol, Atanazy, Afanazy, Longin,