XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Dnia 9 listopada 2011 r. o godz. 9.00 odbyły się Zawody szkolne I stopnia  XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w ZSOiZ w Pogorzeli. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało: „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”.

W konkursie udział wzięło łącznie 10 uczniów następujących klas: II i III Liceum Ogólnokształcącego, III i IV Technikum Ekonomicznego, IV Technikum Agrobiznesu

Konkurs obejmował dwie części w formie pisemnej i zadanie do rozwiązania.

I część była o charakterze ogólnym. Uczestnicy konkursu wyjaśniali konsekwencje specjalizacji produkcji i różnicowania cen czynników wytwórczych

w różnych państwach świata dla rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski albo przedstawiali wpływ rewolucji technologicznej na zachowania gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Za pełną odpowiedź w pytaniu opisowym można było uzyskać 25 pkt.

W II części przedstawiono zadanie z podstaw ekonomi do wykonania. Maksymalna ilość pkt. wynosiła 15.

III część sprawdzianu pisemnego konkursu obejmowała pytania testowe z jedną prawidłową odpowiedzią. Za każdą prawidłową odpowiedź na pytanie testowe przyznawano 2 pkt. Na arkuszu znajdowało się 30 pytań z zakresu wiedzy ekonomicznej. Punktacja maksymalna za prawidłowe odpowiedzi wynosiła 60 pkt.

Następnie Komisja Szkolna  Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w ZSOiZ w Pogorzeli dokonała oceny zadań w celu wyłonienia najlepszych prac.

W wyniku eliminacji wyłoniono następujących zwycięzców konkursu, którymi zostali:

Mikołajczyk Michał,

Tomczak Łukasz,

Gumienna Roksana.

Prace zostały przesłane na adres Komitetu Okręgowego OWE w Poznaniu.

Wszystkim gratulujemy

28 Marca 2024