Wyśniony biznesplan ...

Przedsiębiorstwo, otoczenie, inwestycje, plan marketingowy, organizacyjny, finansowy… i wreszcie wymarzona nagroda. Te pojęcia uczestnicy projektu znają na pamięć, pewnie nie raz o tym myśleli, a może nawet śnili… Teraz czeka ich ostatni, a zarazem najważniejszy etap projektu – napisanie konkursowego biznesplanu. Wszystko za sprawą projektu  „Przedsiębiorczy uczeń”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego (SWPPG). Przypomnijmy, że do udziału w konkursie zakwalifikowani zostali najlepsi z najlepszych.

W ubiegłym tygodniu młodzież biorąca udział w projekcie zakończyła szkolenia. Ostatnie trzy spotkania poświęcono na tematykę tworzenia biznesplanu. Wcześniej uczniowie zgłębiali wiedzę z zakresu rejestracji i finansowania działalności gospodarczej. Uczniowie będą mieli więc okazję do wykorzystania nabytej wiedzy oraz wykazania się ciekawym pomysłem na biznes.

Do konkursu na najlepszy biznesplan przystępuje dziesiątka uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących w powiecie gostyńskim.  Na złożenie gotowych biznesplanów uczestnicy mają czas do 13 grudnia. Stawka jest bardzo wysoka, ponieważ osoby, które znajdą się w czołówce mają możliwość zdobycia cennych nagród. Grupa uczniów biorących udział w projekcie wykazała się zarówno sporą wiedzą, jak i zainteresowaniem tematyką biznesplanu. Uważam, że przełoży się to na napisanie naprawdę ciekawych prac konkursowych. Wszystkim uczestnikom życzymy więc powodzenia i czekamy na rezultaty ciężkiej pracy- podsumowuje Krzysztof Marzec, Prezes SWPPG.

Finansowanie projektu „Przedsiębiorczy uczeń”  pochodzi ze środków Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu oraz Banku Zachodniego WBK.

Bliższe informacje:

Pracownicy SWPPG