Konkurs matematyczno - przyrodniczy

07 marca 2013 roku po raz dziesiąty w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli został przeprowadzony konkurs matematyczno – przyrodniczy, który był przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych oraz klas pierwszych ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu jest: rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno – przyrodniczą; kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy z matematyki, biologii, chemii i fizyki; stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień; propagowanie zasad zdrowej rywalizacji; motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym; promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli. Konkurs składał się z czterech części: matematyka, fizyka, biologia i chemia.

W tym roku do rywalizacji stanęło 97 osób. Finalistami tegorocznego konkursu w kategorii gimnazjum zostali:

I miejsce Paweł Kubiak – Gimnazjum nr 1 w Gostyniu,

II miejsce Łukasz Leśny – Gimnazjum nr 2 w Gostyniu,

III miejsce Wojciech Handke – Gimnazjum nr 1 w Gostyniu,

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z klas I:

I miejsce  Maciej Łąkowski,

II miejsce Paulina Paterek,

III miejsce Karol Konopka.
Laureaci z rąk Burmistrza Pogorzeli Pana Piotra Curyka  i Dyrektora ZSOiZ w Pogorzeli Pana Jarosława Adamczaka otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Kolejne osoby zainteresowane konkursem matematyczno - przyrodniczym zapraszamy do udziału za rok.

Dzisiaj jest: Sobota
27 Kwietnia 2024