Rekiny przedsiębiorczości

Od października troje naszych uczniów uczestniczyło w kilkugodzinnych spotkaniach szkoleniowych w Gostyniu w ramach realizacji projektu „Rekiny Przedsiębiorczości”.

Był on skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu gostyńskiego, a organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

Projekt składał się z trzech etapów:

Etap I – cykl trzech spotkań szkoleniowych dotyczących tworzenia biznesplanu., rejestracji
oraz finansowania  działalności gospodarczej;

Etap II – cykl dwóch spotkań z lokalnymi przedsiębiorcami;

Etap III – Turniej międzyszkolny.

Jedno spotkanie odbyło się w siedzibie przedsiębiorstwa w Zakładzie Zielarskim „KAWON-HURT” Nowak Sp.j.

Ostatnim działaniem w projekcie, dnia 14 grudnia, był międzyszkolny turniej wiedzy drużyn z 6 szkół ponadgimnazjalnych. Część 1 obejmowała pytania zamknięte, gdzie uczniowie wskazywali poprawne odpowiedzi. Nie było to takie łatwe zadanie, ponieważ dopiero podczas dogrywki drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do części 2 konkursu. Polegała ona na losowaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi lub rozwiązywaniu zadań ekonomicznych. W rezultacie nasi uczniowie zdobyli III miejsce w turnieju. Jest to wielka radość i satysfakcja tym bardziej, że naszą szkołę w turnieju reprezentowali uczniowie z klasy II i III LO: Angelika Garbarek, Alina Talaga i Piotr Smektała.

Opiekunem Szkolnym projektu była p. Elżbieta Chuda.

Gratulujemy!

Dzisiaj jest: Niedziela