Uwaga!!!

Wielkimi krokami zbliżamy się do egzaminu maturalnego oraz egzaminów zawodowych. W związku z sytuacją jaka panuje i obostrzeniami kilka istotnych informacji.

Obostrzenia sanitarne związane z egzaminem maturalnym i zawodowym

organizowanym w okresie epidemii

1. Na egzamin może przyjść osoba wyłącznie zdrowa, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Na egzamin nie może przyjść osoba, która przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych lub sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Zdającym nie wolno w dniu egzaminu wnosić na teren szkoły lub do ośrodka egzaminacyjnego zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek, torebek.
  4.  Na egzaminie każdy zdający korzysta wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych (nie wolno pożyczać długopisów, kalkulatorów i innych wymaganych przyborów).
  5. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Jeżeli ktoś czuje taką potrzebę, przynosi na egzamin wodę we własnej butelce.
  6. Czekając na wejście do szkoły lub sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (minimum 1,5 m) i mają zasłonięte usta i nos maseczką lub przyłbicą (każdy zaopatruje się w maseczkę lub przyłbicę we własnym zakresie).
  7. Podczas wchodzenia zdających do sal egzaminacyjnych zespół nadzorujący może prosić o odsłonięcie twarzy w celu potwierdzenia tożsamości zdających (obowiązuje jednak w takiej sytuacji odstęp minimum 1,5 m).
  8. Zdający może (choć nie musi – wybór należy do niego) zdjąć maskę lub przyłbicę po zajęciu miejsca egzaminacyjnego. Jednak zobowiązany jest ponownie zakrywać nos i usta w następujących sytuacjach:

– gdy podchodzi do niego nauczyciel, by odpowiedzieć na zadane pytanie;

– gdy musi skorzystać z toalety (sytuacja wyjątkowa);

– gdy podchodzi do niego egzaminator na części praktycznej;

– gdy kończy pracę i wychodzi z sali.

1. Po zakończeniu egzaminu nie wolno łączyć się w grupy (ewentualne dyskusje na temat egzaminacyjnych odczuć i wrażeń proszę prowadzić później przez telefon lub Internet).

Opracował

Kierownik szkolenia praktycznego