Zadanie 2

ZADANIE 2 REALIZOWANEGO PROJEKTU ZAWODOWCY W POGORZELI – STAŻE/PRAKTYKI ZAWODOWE ORGANIZOWANE PRZEZ PRACODAWCÓW LUB PRZEDSIĘBIORCÓW
DLA UCZNIÓW Z TECHNIKUM W POGORZELI

Celem staży jest podniesienie/nabycie umiejętności/kompetencji zawodowych , nawiązanie i pogłębienie współpracy pomiędzy uczniem a pracodawcą, a także wzmocnienie relacji pomiędzy szkołą a jej otoczeniem społeczno-gospodarczym.

W ramach zadania odbędą się staże dla 12 uczniów z kierunku TECHNIK INFORMATYK .

Staże organizowane będą w okresie letnim w latach: 2020, 2021, we współpracy
z przedsiębiorcami lokalnego  i regionalnego rynku pracy. Staże realizowane będą na podstawie programu opracowanego przez nauczyciela i dyrektora szkoły we współpracy
 z podmiotami przyjmującymi ucznia na staż. Program będzie opracowany w formie pisemnej i będzie wskazywać konkretne cele edukacyjne, które osiągnie stażysta, treści edukacyjne, zakres ich obowiązków, a także harmonogram realizacji staży.

Czas realizacji staży będzie wynosił 150 h.

W ramach staży uczeń otrzyma:

- stypendium stażowe- pełna kwota stypendium będzie wypłacana za każde przepracowane 150 h.

- zwrot kosztów dojazdu na staż.

- wsparcie opiekuna stażu.

- badania lekarskie.

- możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego zgodnie z kierunkiem kształcenia
 i indywidualnymi predyspozycjami zawodów.

Zadanie będzie prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych
 i edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów objętych wsparciem. Na czas trwania staży zawierana będzie pisemna umowa pomiędzy stronami zaangażowanymi w realizację staży.

Dzisiaj jest: Piątek
19 Kwietnia 2024