5 października 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbyło się kulinarne spotkanie pt. „ Regionalne warsztaty smaków” w ramach realizacji, przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła, projektu „Ucz się w szkole z przyszłością”.
5 października 2018 roku dwudziestu lekkoatletów Naszej Szkoły, wyjechało do Gostynia, aby rywalizować w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyny składające się z dziesięciu zawodniczek rywalizowały na dystansie 10x1000 metrów. Natomiast chłopcy biegali 10x1200 metrów. Nasze reprezentacje walczyły bardzo ambitnie, ostatecznie chłopcy zajęli drugie miejsce w powiecie, a dziewczęta czwarte.
Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskich w dniu 8 października wzięli udział w organizowanej przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy” – edycja IV.
Czytaj więcej: SOS dla środowiska, czyli segregujący, oszczędny, świadomy
Na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski rozciąga się urokliwa Kraina Stawów Milickich, inaczej zwana Doliną Baryczy, gdzie losy człowieka i przyrody splotły się nierozerwalnym węzłem… Miejsce to okazało się dobrym pomysłem na jednodniową wycieczkę uczniów pogorzelskiego liceum i technikum wraz z opiekunami p. Grażyną Wachowiak, p. Agnieszką Wolniak oraz organizatorem wyprawy p. Barbarą Roszak.
Czytaj więcej: Dolina Baryczy z perspektywy kajaka i bryczki
Masz głowę pełną pomysłów? Jesteś ambitny, lubisz pomagać innym? Jeśli tak, to praca w Samorządzie Uczniowskim jest właśnie dla Ciebie!
Zapraszam wszystkich chętnych do pracy w SU na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 10 października 2018 r. o godzinie 11.30. w sali nr 2.
Opiekun SU Dominik Waleński
W pierwszych dniach października uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej pod hasłem „ Nie zmarnujcie niepodległości”. Spotkania edukacyjne rozpoczęli od zajęć w gabinecie londyńskim pałacu w Rogalinie, gdzie szukali odpowiedzi na pytanie kluczowe „ Jak być patriotą w wolnym kraju?”. Zajęcia oparte były na życiu i działalności rodu Raczyńskich, a w szczególności Edwarda Bernarda Raczyńskiego – jednego z prezydentów naszego państwa na emigracji.
Ciąg dalszy poszukiwań odpowiedzi, to wizyta w zamku w Kórniku, gdzie pod okiem przewodnika młodzież poznała historię rodu oraz działalność społeczną i narodową Tytusa Działyńskiego. Wspólny mianownik tych spotkań, to jasny przekaz, iż nie trzeba walczyć zbrojnie, aby być patriotom – patriotyzm wyraża się swoim życiem, postępowaniem, codziennymi postawami wobec zawiłości historii.