Mądre żywienie zdrowe pokolenie

Informacja o przystapieniu do projektu

 
Nasza szkoła w programie  edukacyjno – badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”.

W miesiącu październiku 2013 roku nasza szkoła została zgłoszona do programu  „Mądre żywienie ,zdrowe pokolenie”.

Program obejmuje:

- ocenę wiedzy żywieniowej młodzieży,

- edukację młodzieży szkolnej w zakresie zasad prawidłowego żywienia,

- ocenę stanu odżywienia młodzieży,

- aktywizację młodzieży i nauczycieli poprzez organizowanie konkursów.

Dzięki udziałowi w programie szkoła:

- angażuje się w program o wieloletnim pozytywnym wpływie społecznym na zdrowie i nawyki młodego pokolenia Polaków,

- włącza się do sieci szkół, które wspólnie z ekspertami PTD promują zdrowy styl życia wśród swoich wychowanków,

- przyczynia się do zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia swoich uczniów, dbając o ich kondycję i zdrowie, dzięki wyposażeniu ich w praktyczną wiedzę, umiejętności i odpowiednią motywację,

- otrzymuje inspirujące, przygotowane przez ekspertów programu scenariusze lekcji o zdrowym stylu życia oraz kreatywnym myśleniu, stanowiących doskonałe wsparcie dla nauczycieli chcących rozwinąć edukację prozdrowotną swoich uczniów,

- ma szansę na zdobycie wartościowych nagród w  konkursach,

- ma szansę na udział w badaniach, podczas których dietetyk PTD przeprowadzi interesujące zajęcia dla uczniów na temat racjonalnego żywienia i zdrowego trybu życia oraz udzieli bezpłatnych, indywidualnych konsultacji uczniom, u których zdiagnozowane zostaną problemy wynikające z nadwagi lub niedowagi.

Koordynatorami programu w naszej szkole są Panie: Arleta Pęcak i Katarzyna Andrzejewska.

Informacja o konkurskie

 
W ramach programu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” uczniowie naszej szkoły: Julia Kożuchowska, Marlena Kalbarczyk, Karolina Sierszulska i Bartosz Paterek przygotowali prace konkursowe – wpis na bloga na temat „Od dziś zaczynamy mądre żywienie” w dowolnej formie pozostającej w zakresie wpisu blogowego.

Uczniowie włożyli ogrom pracy i wysiłku w przygotowanie materiałów na konkurs. I choć nie zdobyli żadnego miejsca, naszym zdaniem ich prace konkursowe są rewelacyjne. Bardzo im dziękujemy za zaangażowanie. 

Koordynatorzy programu w szkole:

Katarzyna Andrzejewska i Arleta Pęcak

Prace uczniów na konkurs