Wychodzą poza szkolną teorię

Gdy inni odpoczywali podczas zimowych ferii, oni doskonalili umiejętności informatyczne w gostyńskiej firmie. Mowa o uczniach kl. III Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, kształconych w zawodzie technik informatyk, którzy uczestniczą w projekcie pt. „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego poprzez współpracę z Politechniką Poznańską oraz Departamentem Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Dzięki projektowi młodzi informatycy rozpoczęli płatne staże w firmie InformAS w Gostyniu, która specjalizuje się w naprawie i serwisowaniu sprzętu komputerowego. Zakładową opiekę nad stażystami sprawują Andrzej Stróżyński i Jarosław Kosmaciński, a koordynatorem z ramienia Politechniki Poznańskiej jest Tomasz Linkiewicz.

Trzecioklasiści z technikum będą kontynuować zajęcia stażowe w tym samym przedsiębiorstwie w czerwcu i lipcu, a po ich zaliczeniu otrzymają certyfikaty. Ponadto w drugiej dekadzie czerwca wyjadą na tygodniowe zajęcia specjalistyczne do Poznania,  zorganizowane przez Politechnikę Poznańską, która objęła patronat nad zawodowym doskonaleniem adeptów informatyki z ZSOiZ w Pogorzeli.

Projekt „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” to dla uczniów doskonała sposobność do zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń – mówi z przekonaniem Tomasz Linkiewicz z Politechniki Poznańskiej. – Biorąc udział w stażu, wychodzą poza szkolną teorię, oswajają się z kulturą organizacyjną w firmach i instytucjach, nabywają zatem nie tylko ściśle określone kompetencje zawodowe, ale także tzw. kompetencje miękkie. To także okazja do pokazania się ze swojej najlepszej strony w środowisku pozaszkolnym. Uczniowie, którzy mogą pochwalić się ukończonym ponadprogramowym i nieobowiązkowym stażem, wyróżniają się w oczach przyszłych pracodawców. Dokumentując swój staż certyfikatem, wzbogacają chociażby swoje CV. Projekt „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” będzie realizowany do końca 2022 roku, mam więc nadzieję, że uczniowie z kolejnych roczników będą chętnie korzystać z szansy, jaką daje im udział w projekcie.

Znajdź nas na Facebooku

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
18 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak

Licznik odwiedzin

003398188
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tyg.
Do poprz. tyg.
W tym mies.
W poprz. mies.
Razem
1434
3742
11535
3358180
64168
43224
3398188

Twoje IP: 54.80.7.173
Czas: 2018-07-18 06:37:51

Zakończenie roku szkolnego

22.06.2018 - 08:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big