Postawili na naukę :)

W nietypowym dla klasycznego kalendarza szkolnego terminie (nie w czerwcu, lecz pod koniec stycznia) zakończyli edukację w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli słuchacze szkoły policealnej dla dorosłych i kwalifikacyjnego kursu zawodowego.

Ci pierwsi kształcili się w zakresie kwalifikacji Z.13, wyodrębnionej w zawodzie technik BHP, a drudzy zgłębiali zagadnienia związane z logistyką (kwalifikacja A.31).

Oprócz rozradowanych i usatysfakcjonowanych absolwentów w uroczystości wręczenia świadectw ukończenia szkoły i kursu uczestniczyli również dyrektor Jarosław Adamczak, kierownik szkolenia praktycznego – Alfred Siama, nauczyciele wykładający w szkołach dla dorosłych: Elżbieta Chuda, Jolanta Wachowiak i Dominik Waleński, a także Violetta Rudyńska prowadząca sekretariat szkół zaocznych.

Obie formy kształcenia, tj. szkołę policealną i kurs, łącznie ukończyły 42 osoby, którym dyrektor Jarosław Adamczak serdecznie pogratulował wytrwałości i zaangażowania w naukę, a także życzył powodzenia na egzaminie zawodowym. Szczególne powody do radości ma Żaneta Kurzawa, absolwentka szkoły policealnej, która uhonorowana została nagrodą za  bardzo dobre wyniki.

Warto przypomnieć, że oferta edukacyjna ZSOiZ w Pogorzeli adresowana jest nie tylko do młodzieży, lecz także do osób dorosłych, którym zależy na wzbogacaniu kwalifikacji i planowaniu nowych ścieżek zawodowych. Zainteresowani mają do wyboru liceum ogólnokształcące, szkołę policealną lub kwalifikacyjny kurs zawodowy. Warto skorzystać z tej możliwości w myśl zasady: na naukę nigdy nie jest za późno.

Dzisiaj jest: Piątek
14 Grudnia 2018