Jubileuszowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy w ZSO i Z w Pogorzeli

27 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbył się XV Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy, który był współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Gostyńskiego.

Zadanie publiczne zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła przy wydatnym wsparciu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz Rady Rodziców działającej przy szkole. Realizacja konkursu miała miejsce na terenie ZSOiZ w Pogorzeli. Osoby zaangażowane przy konkursie to członkowie Stowarzyszenia Nowoczesna Szkoła oraz nauczyciele, uczniowie ZSOiZ w Pogorzeli.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych i pierwszych klas ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy z matematyki, biologii, chemii, fizyki, stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji, motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz nauk matematyczno-przyrodniczych.

W kategorii klas gimnazjalnych najlepszy okazał się Filip Moliński ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu, drugie miejsce zajął  Krzysztof Jaworski ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu, a na miejscu trzecim uplasowała się Eliza Hałas ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach. W kategorii klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli najlepsza okazała się Weronika Kożuchowska, następnie Tomasz Bogusławski i Mariusz Myszkowski.

Laureaci z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Pana Jarosława Adamczaka i Przewodniczącego Rady Powiatu Alfreda Siamy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy i kolejne osoby zainteresowane konkursem matematyczno-przyrodniczym zapraszamy do udziału za rok!

Beata Mazurek

Dzisiaj jest: Czwartek