PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Co lubisz czytać ?

Znak zodiaku decyduje także o Twoich upodobaniach. Sprawdź więc, czy odnosi się to również do książek, po które chętnie sięgasz.

BARAN  21.03-20.04

Najczęściej nudzą Cię wielotomowe powieści, szczególnie jeśli autor nie szczędził pióra na obszerne opisy przyrody. Wolisz krótsze formy, dlatego często sięgasz po opowiadania albo nowele. Czytasz również zwierzenia ludzi w czasopismach kobiecych.

Uważasz, że lektura powinna przede wszystkim dostarczyć ci wzruszeń.

BYK  21.04-20.05

Powieści o tematyce miłosnej to jest właśnie coś dla ciebie. Kiedy czytasz pasjonujący romans, potrafisz zapomnieć dosłownie o całym świecie.

Utożsamiasz się z postaciami i często zdarza ci się uronić łzę, kiedy główna bohaterka po wielu perypetiach odnajduje szczęście w ramionach wyjątkowo przystojnego mężczyzny.

BLIŹNIETA  21.05-21.06

Trudno określić, co najbardziej lubisz czytać. To, jaką książkę wybierzesz, zależy od Twego nastroju. Czasami masz ochotę na powieść zaliczaną do klasyki literatury, innym razem sięgasz po komiks. Na bieżąco śledzisz prasę codzienną.

Z uwagą czytasz rubryki, w których zamieszcza się ciekawostki medyczne oraz naukowe.

RAK  22.06-22.07

Jesteś romantyczką i uwielbiasz czytać wiersze. Nie potrafisz zrozumieć tych, którzy pochłaniają kryminały i książki sensacyjne.

Dla Ciebie czytanie to prawdziwa uczta, która musi mieć odpowiedni nastrój. Siadasz w miękkim fotelu, włączasz nastrojową muzykę i wtedy dopiero możesz "zanurzyć się" w ulubionym tomiku wierszy.

LEW  23.07-23.08

Twardo stoisz na ziemi i uważasz, że literatura przede wszystkim powinna odzwierciedlać prawdziwe życie.

Najbardziej cenisz realizm. Nie lubisz powieści fantastycznych: są za bardzo oderwane od rzeczywistości. Chętniej sięgasz po książki biograficzne i literaturę faktu, gdyż opisują one prawdziwe oblicze codziennego życia.

PANNA  24.08-23.09

Pragmatyzm bierze u Ciebie górę także w doborze czytanej literatury. Chcesz ulepszać swoje życie, dlatego chętnie sięgasz po poradniki. Uważasz, że są to książki najbardziej wartościowe.

Dzięki nim nauczyłaś się przecież wyśmienicie gotować, dowiedziałaś się, jak obsługiwać komputer, poznałaś także podstawowe zasady kroju i szycia.

WAGA  24.09-23.10

Interesujesz się wszystkim, co magiczne i tajemnicze, dlatego zaczytujesz się w książkach o medycynie niekonwencjonalnej i tajnikach sztuki wróżenia.

Bardzo chętnie sięgasz po powieści z "dreszczykiem", nie gardzisz również fantastyką. Często czytasz artykuły o niewytłumaczonych zjawiskach, a także o niezwykłych miejscach.

SKORPION  24.10-22.11

Lubisz, kiedy wokół Ciebie coś się dzieje. Wybierasz książki z wartką akcją, w których nie ma miejsca na nudę.

Czytasz z zapartym tchem kryminały i powieści sensacyjne. Czasami masz ochotę sięgnąć po coś znacznie spokojniejszego. Wtedy robisz przegląd czasopism dla pań, aby poczuć się stuprocentową kobietą.

STRZELEC  23.11-21.14

Najchętniej sięgasz po to, co polecą Ci znajomi.

Tak naprawdę nie robi Ci różnicy, czy jest to powieść wojenna, czy przeciętny romans. Niestety, zazwyczaj nie starcza Ci zapału, żeby dotrwać do końca. Obok Twojego łóżka leży sterta książek. Patrząc na nią, obiecujesz sobie, że w następny weekend na pewno nadrobisz zaległości.

KOZIOROŻEC  22.12-20.01

Jesteś amatorką prasy codziennej. Jak mało kto czytasz gazetę od deski do deski, nie pomijając nawet rubryk sportowych czy matrymonialnych. Niektórzy dziwią się, po co chcesz to wszystko wiedzieć.

A ty taka już jesteś, musisz być zorientowana, co dzieje się zarówno w wielkim świecie, jak i na Twoim "podwórku".

WODNIK  21.01-20.02

W literaturze szukasz tego, czego brakuje Ci w życiu.

Choć z pozoru jesteś spokojna, zaczytujesz się książkami sensacyjnymi. Bohaterów powieści uwielbiasz albo nienawidzisz. Głęboko przeżywasz ich perypetie. Często zastanawiasz się, czy postępowanie bohaterów było właściwe i co Ty sama zdobiłabyś na ich miejscu.

RYBY  21.02-20.03

Czytanie to Twoja wielka pasja.

Dlatego często zdarza Ci się przeglądać coś w tramwaju czy w poczekalni u lekarza, a nawet podczas posiłków. Nie wyobrażasz sobie, byś nie przeczytała kilku stron przed zaśnięciem.

Jeśli humor Ci dopisuje, czytasz romanse, a kiedy, jesteś zdenerwowana, ukojenie przynoszą... bajki dla dzieci.

Zatem czytajmy !!!

12 Grudnia 2018