EUROCAMPY w Pogorzeli

4 października 2018 roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych  wzięła udział w pilotażowym projekcie "Wspólnie odkrywamy możliwości, otwierając się na europejskie nowości". Organizatorem spotkania była Fundacja Centrum Aktywności Twórczej z Leszna, Stowarzyszenie "Jeden Świat" z Poznania i Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego z Gostynia.

Zajęcia prowadziła koordynatorka projektu pani Karolina Kosowska przy współpracy zagranicznych wolontariuszy z Portugalii i Ukrainy.

Uczniowie klasy I i II liceum ogólnokształcącego oraz technikum uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, które były prowadzone z wykorzystaniem metod edukacji pozaformalnej. Podczas warsztatów komunikacja przebiegała w  językiem angielskim, co umożliwiło uczniom rozwijanie kompetencji językowych. Zaproponowane przez organizatorów ćwiczenia spotkały się z żywiołowymi reakcjami młodzieży, która uczyła się współpracy w grupie oraz kreatywnego myślenia podczas gier ,,dotrzeć do brzegu” czy też ,,bingo”. Pozytywne emocje wywołała również zabawa „Ewolucja – jajko, pisklak, kura, superkura”.

Ponadto w ramach integracyjno – szkoleniowego projektu EUROCAMP  uczniowie dowiedzieli się, czym jest wolontariat europejski, poznali ofertę Eurodesk Polska i założenia programu Erasmus+, nauczyli się także tworzyć europejskie CV, czyli Europass. Bezpośredni kontakt z wolontariuszami umożliwił również młodzieży poznanie innych kultur oraz wymianę doświadczeń.

Projekt finansowany  ze środków Krajowego Biura Eurodesk Polska został oceniony pozytywnie przez uczestników, którzy stwierdzili zgodnie: EUROCAMP jest cool!

21 Listopada 2018
Światowy Dzień Życzliwości