Edukacja z przygodą na wyspie Wolin

Morza szum, ptaków śpiew i piaszczysta plaża…

To nie jedyne atrakcje, z których skorzystali uczniowie klasy I AT podczas czerwcowego wyjazdu do  Międzyzdrojów.    W ramach  zielonej szkoły zajęcia odbywały się w okolicach trzech miejscowości:

W MIĘDZYZDROJACH: zwiedzanie Bałtyckiego Parku Miniatur i Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego, podziwianie idoli w Gabinecie Figur Woskowych.  Przechadzka szlakiem turystycznym do Zagrody Pokazowej Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym oraz na kawczą Górę, skąd rozpościera się przepiękny widok na Morze Bałtyckie. Potem dłuuugi spacer piaszczystą plażą w kierunku molo i Promenady Gwiazd oraz  Parku Zdrojowego imFryderyka Chopina.

W WOLINIE: zwiedzanieMuzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego oraz niezwykła gra terenowa połączona z zajęciami warsztatowymiw Centrum Słowian i  Wikingów, gdzie uczestnicy przenieśli się w czasy wczesnego średniowiecza i kultu  słowiańskich bóstw. W ŚWINOUJŚCIU:  2-godzinny rejs katamaranem „Wodniczka” po krainie 44 wysp - żywa lekcja przyrody oraz geografii. Następnie namiastka wojskowej musztry w pruskim stylu podczas pobytu w forcie Gerharda oraz  zwiedzanie latarni morskiej  (najwyższej w Europie).

Czas spędzony na pięknej wyspie Wolin był w pełni wykorzystany – trudno zliczyć wszystkie ciekawe miejsca i kilometry przemierzone w różnoraki sposób. Jako że wyśmienicie spisała się też pogoda, bardzo zadowoleni byli amatorzy plażingu i kąpieli morskich.  Jednym słowem było SUPER!

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwały: Barbara Roszak i Grażyna Wachowiak.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Października 2018