Terenowa gra miejska w Gostyniu

Po raz pierwszy, dnia 12 kwietnia 2018 roku, uczennice naszej szkoły wzięły udział w terenowej grze miejskiej „Rekiny biznesu” w Gostyniu zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Były to Julia Kubiak i Wiktoria Słomińska z klasy I LO.

Gra miejska miała charakter edukacyjny, jak również była ciekawą formą zwiedzania miasta. Uczestnikami było 10 zespołów uczniów z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gostyńskiego wraz z jednym opiekunem.

Każda grupa poprzez podążanie za scenariuszem, krok po kroku odwiedzała takie instytucje jak: PUP, ZUS, US, Bank SGB, UM, SWPPG i jednocześnie udzielała odpowiedzi na wylosowane pytanie. Potwierdzeniem wizyt, w wymienionych instytucjach zajmujących się wspieraniem przedsiębiorstw i rozwijaniem przedsiębiorczości, odzwierciedlało uzyskanie pieczątki każdej instytucji i podpisu przedstawiciela instytucji.

Istotne było to, aby udzielić prawidłowej odpowiedzi i zebrać największą liczbę punktów. Zespoły poruszały się tylko i wyłącznie pieszo.

Po wykonaniu zadań wszystkie zespoły spotkały się na rynku przed pomnikiem i wyłoniono trzy zwycięskie drużyny na podstawie całkowitej ilości zebranych punktów. W składzie jednej z tych grup o nazwie „Babeczki z rodzynkiem” była Wiktoria Słomińska.

W najbliższy piątek, tj. 20 kwietnia Wiktoria z pozostałymi zwycięzcami
i opiekunami w nagrodę w postaci voucheru pojedzie do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Skarbca NBP w Poznaniu.

Miłym akcentem ze strony organizatorów była wspólna pizza na koniec.

Jak widać terenowa gra miejska to skuteczny sposób na realizację celów szkoleniowych i integrację zespołu dokonującej się w terenie. Świetna zabawa, alternatywny sposób zwiedzania miasta, aktywność dla każdego.

Opiekun szkolny: Elżbieta Chuda

Dzisiaj jest: Sobota